Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAlphabet se chce zbavit robotů. Boston Dynamics je na prodej

Alphabet se chce zbavit robotů. Boston Dynamics je na prodej

Americká společnost Alphabet, do jejíž struktury patří Google, nabízí Boston Dynamics k prodeji. Tvrdí to agentura Bloomberg. Firma se zabývá výrobou robotů, které mohou sloužit pro potřeby armády, ale i v průmyslu.

Boston Dynamics, která vznikla na slavném Massachusettském technologickém institutu (MIT), je ve světě robotiky oceňovanou značkou. V minulosti se jí například podařilo vyvinout nejrychlejšího běžícího robota, který dostal jméno WildCat. Velký úspěch zaznamenal také robotický pes Legged Squad Support System (LS3) či humanoidní robot Atlas, jehož schopnosti vývojáři nedávno předvedli i mimo laboratoře.

Podle agentury Bloomberg se Alphabet obává, že Boston Dynamics během příštích let nevytvoří nic, co by se dalo zpeněžit, a proto ji nabídl k prodeji. Spekuluje se, že mezi možnými uchazeči o skupinu vývojářů by mohl být Amazon. Stejně tak by zájem mohlo projevit centrum pro vývoj a výzkum Toyota Research Institute, za kterým stojí stejnojmenná japonská automobilka.

Zdroj: Bloomberg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře