Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySebevražda v přímém přenosu: HTC vykázalo čtvrtletní ztrátu

Sebevražda v přímém přenosu: HTC vykázalo čtvrtletní ztrátu

Výrobce chytrých mobilních telefonů HTC odhalil neauditované finanční výsledky, které jen potvrdily dřívější odhady analytiků. Firma prodělala ve třetím čtvrtletí tři miliardy tchajwanských dolarů (zhruba dvě miliardy Kč).

Situaci HTC nezlepšil ani přelomový model One. A příliš nezabírá ani nákladná reklamní kampaň, jejíž hlavní tváří se stal Iron Man Robert Downey Jr..

Do mínusu se firma dostala poprvé od roku 2002, kdy vstoupila na burzu.

Za třetí kvartál letošního roku vykázala tržby ve výši 47,05 miliardy tchajwanských dolarů; v meziročním srovnání se propadly o 33 procent.

Podle respektované výzkumné společnosti Gartner podíl HTC činil za minulé čtvrtletí na celosvětovém trhu s chytrými mobilními telefony jen 2,6 procenta, v roce 2011 přitom ještě byl 10 procent.

Latest Technology Innovations Introduced At 2010 Consumer Electronics Show

Zdroj: HTC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Kdyby nemeli tak posahanej software 🙂 nejhorsi ze vsech. Mam Desire X a HTC uz nikdy v zivote. I tak blbe polozeny tlacitko pro zapinani jsem nevidel.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře