Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyNexus 5: Nový referenční smartphone platformy Android se začne prodávat 30. října

Nexus 5: Nový referenční smartphone platformy Android se začne prodávat 30. října

Společnost LG během října představí nový Nexus 5, tedy smartphone vyrobený ve spolupráci s Googlem. Novinka jako první poběží na nejnovějším Androidu 4.4 s kódovým názvem KitKat. A pochlubí se také špičkovou výbavou, která zahrnuje Full HD displej a procesor Snapdragon 800.

Přesný termín uvedení Nexusu 5 není prozatím znám, stejně jako místo představení. Spekuluje se sice o datu 14. října, oficiálně ale nic nebylo potvrzeno.

Novinka přinese v mnoha směrech špičkovou výbavu. O chod se postará supervýkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon 800. Informace se budou zobrazovat na velkém displeji s rozlišením Full HD.

Paměť RAM bude mít kapacitu 2 GB. Telefon by neměl, stejně jako předchůdce Nexus 4, podporovat paměťové karty. Vestavěná paměť s kapacitou 16 GB by ale mohla stačit každému.

Podle @evleaks se nový referenční Android začne prodávat 30. října. Ve stejný den by měla být dostupná také nová generace tabletu Nexus 10.

BVmwN0SCIAAbagXZdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře