Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyTo se nepovedlo! Šéf firmy Archos utopil při předváděčce voděodolný telefon Quechua...

To se nepovedlo! Šéf firmy Archos utopil při předváděčce voděodolný telefon Quechua Phone 5

Na veletrhu MWC se za přítomnosti francouzské televizní stanice M6 stala situace, o které se bude ještě dlouho mluvit. Loic Poirier předváděl schopnosti nového telefonu Quechua Phone 5, přičemž se domníval, že je vodotěsný a tak jej vložil do sklenice s vodou. Když ho za okamžik vyndal, aby předvedl, že stále funguje, nestačil se divit.

Loic Poirier sice fundovaně popisoval přednosti smartphonu Quechua Phone 5, a dokonce s ním i hodil na zem, aby demonstroval jeho odolnost, nakonec však nechtěně ukázal zásadní neznalost vlastního produktu.

Mobilní telefon Quechua Phone 5 splňuje normu IP54, což zaručuje jeho odolnost proti prachu a také stříkající vodě, v žádném případě ale nevydrží pobyt ve vodě.

To by totiž musel být vybavený certifikací IP57, podobně jako konkurenční modely Xperia Z nebo Galaxy S4 Active.


Zdroj: Geek

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

    • Ahoj, Xperia Z splňuje normu IP55 a IP57 (viz oficiální stránky výrobce), IP67 má jen Galaxy S4 Active. Závěr jsem poupravil.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře