Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkySamsungy Galaxy S6 a S6 edge dostávají v ČR Android 5.1.1 Lollipop

Samsungy Galaxy S6 a S6 edge dostávají v ČR Android 5.1.1 Lollipop

Jihokorejský Samsung zahájil v České republice a na Slovensku softwarovou aktualizaci smartphonů Galaxy S6 a S6 (edge) na Android 5.1.1 Lollipop. Nový firmware má velikost 606,31 MB a je dostupný pro telefony z volného trhu i pro modely od operátora T-Mobile.

Samotná aktualizace není příliš významná. Novinek je poskrovnu a nejvíce změn se týká fotoaparátu – do aplikace přibyla možnost upravovat expozici scény (na displeji stačí podržet prst a pohnout s ním nahoru nebo dolu, čímž dojde k zesvětlení nebo naopak ztmavení snímku) a nově je tu také podpora focení ve formátu RAW.

Z dalších změn zmiňme možnost řazení aplikací podle abecedy či možnost odebrat z lišty tlačítka S vyhledávač a Rychlé připojení. A údajně došlo také k eliminaci problému, který se týkal správy RAM a tedy neustálého načítání aplikací po jejich opětovném spuštění.

Chytré telefony Samsung S6 a S6 edge můžete na Android 5.1.1 aktualizovat prostřednictvím OTA updatu, nebo skrze programy Kies a Smart Switch.

maxresdefault

Zdroj: Androidforum

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře