Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyČeská republika je evropský lídr v bezkontaktních platbách, tvrdí Visa

Česká republika je evropský lídr v bezkontaktních platbách, tvrdí Visa

Zájem o bezkontaktní placení rekordně roste. A nejvíc právě v České republice, která je první v Evropě podle podílu bezkontaktních útrat v obchodech.

Česká republika okupuje nejvyšší příčky všech tabulek týkajících se bezkontaktního placení. „Podle aktuálních statistik Visa Europe je naše země první, co se týká podílu bezkontaktního placení u obchodníků, které dosahuje bezmála 60 procent, což je výrazně více než u druhé země v pořadí – Polska. Češi si již uvědomují, že platit bezkontaktně znamená platit rychle a zároveň bezpečně,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

11

Za posledních 12 měsíců bylo prostřednictvím bezkontaktních karet uskutečněno zhruba 1,1 miliardy transakcí za celkem 12,6 miliard eur (více než 340 miliard korun). Údaje rovněž ukazují, že držitelé karet Visa utratili jen v březnu 2015 1,6 miliardy eur (přes 43 miliard korun) – to je třikrát více než ve stejném období roku 2014.

Hlavním evropským trhem pro společnost Visa byla v březnu Velká Británie s 52,6 miliony transakcemi, následovaná Polskem (49,7 milionu) a Českou republikou (13,9 milionu).

5asZdroj: Visa TZ

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře