Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung zveřejnil finanční výsledky: Odbyt smartphonů vázne

Samsung zveřejnil finanční výsledky: Odbyt smartphonů vázne

Jihokorejský Samsung oznámil hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. V něm zvýšil provozní zisk o 5,7 procenta na 14,9 bilionu wonů (zhruba 291 miliard Kč. Dobře se prodávaly paměťové čipy, váznul však odbyt smartphonů. Zklamáním jsou zejména prodeje modelové řady Galaxy S9.

Přednímu dodavateli dílů pro Apple klesl provozní zisk z prodeje mobilních telefonů meziročně o 34 procent. Zato se dařilo prodeji čipů, který je pro jihokorejského technologického giganta zdaleka nejziskovějším odvětvím. Ve druhém čtvrtletí vykázal tento sektor rekordní provozní zisk 11,6 bilionu wonů, meziročně o 45 procent více. Celkové tržby společnosti Samsung od dubna do června klesly o čtyři procenta na 58,5 bilionu wonů (1,1 bilionu Kč).

Již za několik týdnů jihokorejský výrobce představí svou vlajkovou loď pro druhou polovinu roku, tabletofon Galaxy Note9. Jeho premiéra se uskuteční 9. srpna v New Yorku.

Jednou z novinek Note9 bude nový stylus pro psaní na displeji. Nově má dostat podporu technologie Bluetooth, a tak s ním bude možné psát na papír a poznámky či malůvky se bezdrátově automaticky přenesou do telefonu. Zákazníkům se jistě bude líbit také 4 000mAh baterie, fotoaparáty naopak mají být stejné jako u modelu Galaxy S9+, i když i u nich lze očekávat drobná vylepšení.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře