Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySamsung začal se sériovou výrobou 4Gb LPDDR3 čipů

Samsung začal se sériovou výrobou 4Gb LPDDR3 čipů

Firma Samsung oznámila, že začala s výrobou 4Gb čipů LPDDR3 Mobile DRAM, které jsou určené pro mobilní zařízení, tedy tablety a chytré telefony. Paměti jsou údajně schopné přenášet data rychlostí 2133 Mbps na jeden pin,což je třikrát více než u předchozího standardu.

Nová generace paměťových čipů je o třicet procent rychlejší a zhruba o dvacet procent úspornější, než minulá generace LPDDR2 ? za jednu sekundu přenese asi 17 GB dat. Pouzdro, v němž najdeme čtyři čipy o kapacitě 2 GB, je vysoké jen 0,8 milimetru.

Trh s pamětmi poroste letos o třináct procent, napsala analytická společnost Gartner. Samsung patří společně s Toshibou a Elpidou k hnacím motorům tohoto lukrativního segmentu.

Pro nás koncové uživatele znamená zpráva o nových pamětech Samsungu jediné: mobilní zařízení budou znovu o něco výkonnější.

20nm_4Gb_LPDDR3-0

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře