Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyKanón na vrabce: Sony chystá Android s dvacetimegapixelovým fotoaparátem

Kanón na vrabce: Sony chystá Android s dvacetimegapixelovým fotoaparátem

Zdá se, že japonská firma Sony je namlsaná úspěchem smartphonu Xperia Z. Nejnovější zprávy naznačují, že pracuje usilovně na dvou nových přístrojích, z nichž jeden se svou velikostí zařadí už spíše do segmentu tabletů. Druhý má zase být osazen dvacetimegapixelovým fotoaparátem.

Informaci publikoval server TalkAndroid.

Jeden z nových modelů bude mít za úkol konkurovat edici Galaxy Note od Samsungu.

Nabídnout by měl obrovský 6,44palcový Full HD displej a dosud nepoužitou čipovou sadu Snapdragon 800 od Qualcommu, díky které bude patřit k nejvýkonnějším zařízením. Na trhu by se mohla objevit černá i bílá varianta. Samozřejmostí je přítomnost 2 GB RAM.

Druhý smartphone by měl být nástupcem v úvodu zmiňované Xperie Z. Uživatelé se mohou těšit na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu, stejně jako prý i pětipalcový displej s Full HD rozlišením a dvacetimegapixelový fotoaparát s optikou od respektované německé firmy Carl Zeiss.

Oba smartphony by se mohly začít prodávat v létě. Možné je ale také uvedení na trh až na někdy podzim.

SOny

Zdroj: TalkAndroid

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře