Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySamsung už vyexpedoval 10 milionů kusů špičkového Galaxy S5

Samsung už vyexpedoval 10 milionů kusů špičkového Galaxy S5

Samsungu se podařilo magickou hranici 10 milionů vyexpedovaných kusů překonat za 25 dní od startu prodeje. Mluvíme však o množství, které bylo odesláno oficiálním prodejcům a také operátorům, nikoli o telefonech, které se dostaly ke koncovým uživatelům. To ale nemění nic na faktu, že se Galaxy S5 stal dosud nejúspěšnějším smartphonem Samsungu.

Předchozím modelům Galaxy S4 a Galaxy S III trvalo pokoření stejné hranice 27 dní, respektive 50 dní.

Samsung Galaxy S5 byl uveden do prodeje 11. dubna ve 125 zemích světa a to včetně České republiky. Smartphone je vybaven Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 5,1 palce a Full HD rozlišením.

Pod kapotou má čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 s architekturou Krait taktovaný na 2,5 GHz. Operační paměť má kapacitu 3 GB, hlavní fotoaparát nabízí rozlišení šestnáct megapixelů.

Zásadní novinkou nového modelu je senzor čtečky prstů, který je umístěný v home tlačítku pod displejem. Někomu pak jistě přijde vhod voděodolnost a prachotěsnost přístroje.

S5Zdroj: SamMobile

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře