Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySamsung údajně zaplatil Applu miliardu dolarů v pěticentových mincích. Hoax století, nebo...

Samsung údajně zaplatil Applu miliardu dolarů v pěticentových mincích. Hoax století, nebo skutečnost?

Včera ráno prý dorazilo před sídlo Applu více než 30 automobilů s nákladem několika desítek tun pěticentových mincí. Zástupce agentury, která objekt zabezpečuje, uvedl, že si přepravní společnost určitě popletla místo doručení nákladu. O několik chvil poté prý již Tim Cook ale obdržel telefonát od šéfa korejského výrobce, který mu sdělil, že Samsung Applu posílá odškodné za zneužití patentů v celkové výši 1,05 miliardy dolarů.

Klíčový dokument z konce minulého týdne totiž paradoxně neurčuje, jak má být převod horentní sumy proveden. Samsung, pakliže bude chtít být škodolibý, je tedy zřejmě oprávněn poslat tvůrcům iPhonu peníze způsobem, který on uzná za vhodný.

Nepřehlédněte:

Předseda společnosti Samsung Electronics, Lee Kun-hee, nedávno do médií pronesl, že firma se nenechá zastrašit a pokud konkurence hraje špinavou hru, přizpůsobí se.

Tuto bezpochyby zajímavou zprávu se však dosud nepodařilo ověřit z důvěryhodných zdrojů. Zatím ji uveřejnil pouze méně známý server www.zurmat.com. Může se tak stát, a je to pravděpodobné, že jde o mystifikaci. V každém případě by nás ani nepřekvapilo, kdyby Samsung, který včera představil druhou generaci Galaxy Note, k podobnému kroku přeci jen nakonec sáhnul.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře