Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyPrvní smartphony s Windows Phone 8 budou k dostání na začátku listopadu

První smartphony s Windows Phone 8 budou k dostání na začátku listopadu

Už 26. října se dostanou na trh první počítače s předinstalovaným systémem Windows 8. Firma datum nedávno potvrdila prostřednictvím tiskové zprávy a oficiálního blogu. O tři dny později dojde k odhalení Windows Phone 8.

Microsoft tak konečně vstoupí na trh tabletů, kde zatím vládne Apple s iPadem a s velkým odstupem mu sekunduje Samsung.

K oficiálnímu uvedení platformy Windows Phone 8, na kterou příznivci mobilních technologií netrpělivě čekají, dojde 29. října, nasvědčují tomu zprávy serveru ZDNet.

První zařízení s novou verzí systému se v obchodech ukáží o několik týdnů později. Prvním představeným telefonem s Windows Phone 8 se včera stal Ativ S z dílen korejského Samsungu.

Oznámená novinka má nádherný Super AMOLED displej s úhlopříčkou 4,8 palce a HD rozlišením, fotoaparát s rozlišením osm megapixelů, dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, modul NFC, slot na MicroSD karty a další.

  • 25. říjen

Microsoft bude v New Yorku pořádat speciální akci, na které dojde k představení Windows 8. První přístroje bude možné zakoupit už po půlnoci, tj. 26. října.

  • 29. říjen

Dojde k představení Windows Phone 8. Keynote se pravděpodobně uskuteční v San Franciscu nebo Los Angeles.

  • Začátek listopadu

V prodeji jsou první telefony WP8

  • 30. říjen až 2. listopad

Microsoft pořádá akci Build 2012

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře