Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySamsung SM-G9198: Chytré véčko s Androidem Lollipop a Snapdragonem 808

Samsung SM-G9198: Chytré véčko s Androidem Lollipop a Snapdragonem 808

Véčka už jsou pomalu na vymření, ale v Samsungu si to zřejmě nemyslí. Pro čínský trh tento výrobce připravuje rozevírací smartphone, který je vybaven dvěma displeji. Z materiálů tamního telekomunikačního úřadu (TEENA) se zároveň dozvídáme téměř vše o výbavě nového modelu SM-G9198.

Vyklápěcí Samsung má dva dotykové displeje s úhlopříčkou 3,91 palce a rozlišením 1 280 × 768 bodů. Pod vnějším panelem nechybí tři běžná kontextová tlačítka. Jinak je telefon vybaven běžným čtyřsměrným navigačním tlačítkem známým z běžných mobilů a alfanumerickou klávesnicí.

Uvnitř 191 gramů vážícího mobilu běží šestijádrový 1,8GHz procesor Snapdragon 808, jemuž asistují 2 GB operační paměti a 16 GB paměti pro uživatelská data. Jistou část ovšem zabírá systém Android 5.1. Lollipop, proto přijde vhod podpora microSD karet.

Hlavní fotoaparát chytrého véčka má šestnáctimegapixelový snímač, příznivce autoportrétů pak potěší čelní pětimegapixelový fotomodul. Ve výbavě nechybí ani podpora rychlého internetu LTE.

Zatím není jisté, kdy a za kolik bude nový Samsung v prodeji, ale zřejmě bude k dostání pouze na specifickém čínském trhu. Škoda…

1 2 1

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře