Samsung S10 5G v žebříčku serveru DxOMark dorovnal Huawei P30 Pro


Samsung S10 5G v žebříčku serveru DxOMark dorovnal Huawei P30 Pro

Souboj o nejlepší fotomobil nabírá na obrátkách. Uznávaný web DxOMark se podíval na zoubek Galaxy S10+ 5G a testování dopadlo podle očekávání. Nový samsung se řadí na úplnou špičku v hodnocení selfie kamerek i hlavních fotoaparátů.

High-endová novinka od jihokorejského výrobce získala celkem 112 bodů, což je na chlup stejný výsledek jako u Huaweie P30 Pro. V oblasti fotografií si telefon Galaxy S10+ 5G připsal 117 bodů, zatímco huawei dosáhl na 119 bodů. Nutno ovšem podotknout, že P30 Pro za své vítězství vděčí hlavně schopnostem přiblížení (zoomu). V případě videa je na tom samsung bodově lépe než huawei, který nasbíral 97 bodů, zatímco S10+ 5G rovných 100 bodů – o bod tak byl překonán dosavadní lídr videa Xiaomi Mi 9.

Pro úplnost dodejme, že Samsung Galaxy S10+ 5G podává skvělé výsledky i při focení selfie. Přední fotoaparát tohoto smartphonu získal 97 bodů, k čemuž přispěl snímač s duálními pixely a druhý RGB Depth senzor. Huawei P30 Pro má horší selfie foťák, od serveru DxOMark dříve obdržel 89 bodů.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.