Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Fold se blíží. Podívejte se, co všechno nabídne

Samsung Galaxy Fold se blíží. Podívejte se, co všechno nabídne

Jihokorejská společnost Samsung dnes uveřejnila detailní infografiku, která popisuje hlavní přednosti skládacího smartphonu Galaxy Fold. Vývoj tohoto zařízení trval roky a evidentně to bude stát za to. Fold totiž nabízí nové možnosti multitaskingu, sledování videí či hraní her.

Galaxy Fold zástupci společnosti Samsung představili na tiskové konferenci, která se konala koncem února. Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Smartphone má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. V plně rozevřeném stavu se Fold přemění na tablet s úhlopříčkou 7,3 palce, zatímco při zavření má uživatel k dispozici běžný telefon s displejem o velikosti 4,58 palce.

Přednosti a charakteristiku Galaxy Fold detailně popisuje nová infografika, ve které nic důležitého nechybí. Samsung upozorňuje na výbavu svého futuristického telefonu. Zmiňuje rozměry a rozlišení displejů, rozměry, specifikace fotoaparátů, možnosti konektivity a mnoho dalšího.

Samsung Galaxy Fold se v Evropě začne prodávat 3. května. Cena je stanovena na 2 tisíce eur, což by v České republice znamenalo cenu přibližně 51 tisíc korun. Smartphone v první vlně nebude dostupný v ČR, nám nejblíže bude v Německu, Polsku a Rakousku.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře