Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung s ohledem na současnou pandemii prodlužuje záruční dobu až o 4...

Samsung s ohledem na současnou pandemii prodlužuje záruční dobu až o 4 měsíce, servisy fungují v upraveném režimu

Společnost Samsung nabízí svým zákazníkům kvůli omezením způsobeným koronavirem (COVID-19) automatické prodloužení záruky až o 4 měsíce. Servisní střediska Samsungu nadále fungují v upraveném režimu. Značkové prodejny Samsung jsou uzavřeny,  na oficiálním e-shopu Samsung.cz mohou však zákazníci nakupovat bez omezení a s dopravou zdarma.

Koncovým zákazníkům, kteří nemohou uplatnit reklamaci svého zařízení Samsung v rámci záruční doby kvůli omezením způsobeným koronavirem COVID-19, a kterým vyprší záruka na zařízení v období od 15. března do 15. června, nabízí Samsung automatické prodloužení záruky do 15. července. Nabídka platí na všechny produkty Samsung zakoupené v České republice. 

„V této náročné době jsme přesvědčeni, že je důležité držet spolu, i když musíme zůstat odděleni. Prodloužením záruční doby až o 4 měsíce chceme chránit zdraví našich zákazníků i našich  servisních techniků a umožnit jim v klidu vyřídit případnou reklamaci,“ říká Jan Procházka, ředitel zákaznických služeb společnosti Samsung. A dodává: „V souladu s nařízením vlády jsme museli uzavřít značkové prodejny, servisy ale stále fungují – byť pochopitelně v upraveném režimu. Prosíme však naše zákazníky, aby před návštěvou servisního střediska nejdříve kontaktovali naši bezplatnou zákaznickou linku.“

Oficiální e-shop Samsung.cz funguje bez omezení, není jen dostupná platba na dobírku a zásilky se posílají pouze na území České republiky, a to zdarma na všechno zboží a všechny druhy dopravy.

Postup při reklamaci zařízení

Spotřebitel může reklamaci řešit s prodejcem, nebo se obrátit přímo na autorizovaná servisní střediska Samsung. Pokud zvolí řešení přes servisní středisko, doporučujeme následující postup:

  1. V první řadě může spotřebitel telefonicky kontaktovat zákaznickou linku, která je nadále dostupná nonstop. Na české bezplatné číslo (+420) 800 726 786 může zatelefonovat nebo poslat zprávu přes WhatsApp. Na lince se mu vyškolení operátoři pokusí pomoci a poradit na dálku. 
  2. V případě, že je to nutné, lze porouchaný přístroj fyzicky opravit. V takovém případě může zákazník buď zaslat své zařízení poštou či některou jinou zásilkovou službou, což se v dnešní době doporučuje. 
  3. Spotřebitel může též osobně navštívit vybraná servisní střediska Samsung, jež zůstala otevřená a jsou dostupná na stránce zákáznické podpory

Předtím než zakázník osobně navštíví servisní středisko, by měl nejdříve zavolat na výše uvedenou bezplatnou infolinku, kde mu operátoři sdělí aktuální informace o otevírací době a bezpečnostních opatřeních. 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře