Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung prý lidem zaplatil za účast na představení Galaxy S6 a S6...

Samsung prý lidem zaplatil za účast na představení Galaxy S6 a S6 edge v Číně

Podle nejnovějších zpráv přímo ze Šanghaje měl Samsung zaplatit přibližně 500 lidem za to, že projeví zájem o Galaxy S6 a S6 Edge a přijdou na tiskovou konferenci, která se konala minulý pátek. 

Na tiskovou konferenci, v jejímž rámci se čínskému trhu tyto dva smartphony představovaly, přišlo dohromady přibližně 1000 lidí. Z toho byla polovina návštěvníků zaplacených.

Při výběru správných marketingových loutek byl prý Samsung velmi náročný. Hledal především lidi do 30 let, kteří vypadali mladě. Pokud vybraní účastníci vydrželi na konferenci alespoň hodinu, zaplatila jim jihokorejská společnost 4,4 eur. Pakliže si tito lidé s sebou přivedli známého nebo kamaráda, za každého z nich dostali o 3 eura více.

Vedle samotné návštěvy Samsung požadoval i další projevy náklonnosti. Mezi ně patřilo například „lajknutí“ jeho Baidu stránky, nebo zveřejnění svého čísla na platformě WeChat. Falešní fanoušci přitom měli veřejnosti tvrdit, že konference se zúčastnili kvůli lásce ke společnosti, či kvůli zájmu o jedno z představovaných zařízení. Samsung to přitom měl velmi dobře promyšleno, až na jeden malý detail. Tzv. fanoušci společnosti si představované smartphony fotili převážně na iPhony, což společnost nepřímo usvědčuje za lži.

Samsung v Číně v nedávné době ztratil dominantní postavení. Vedle obou vlajkových lodí od Applu se tam staly nejprodávanějšími i zařízení od Xiaomi. Samsung si tak podloudným jednáním asi chtěl navrátit zašlou slávu. Co na to říkáte?

Galaxy S6 edge_Gold Platinum_Art Photo_Dynamic2

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Co na to říkáme? Radši nic. Další nepodložená blbost z hlavy nějakého jablíčkáře.

    • Kazdy si za tym najde to co chce a tak to ma byt, zivot ide dalej 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře