Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySamsung představil aplikaci SeeColors pro televizory QLED. Funguje i na mobilech

Samsung představil aplikaci SeeColors pro televizory QLED. Funguje i na mobilech

Aplikace SeeColors pomáhá lidem, kteří trpí barvoslepostí, stanovit míru poruchy jejich barevného vidění. Šetrně přizpůsobí nastavení barev na obrazovce tak, aby si diváci s poruchou barevného vidění mohli naplno užít ty správné barvy.

Po celém světě trpí poruchou barevného vidění téměř 300 milionů lidí, což je asi 8 % mužů a až 1 % žen, jak uvádějí výsledky reprezentativního šetření provedeného v Evropě a Severní Americe. Většina lidí však o své poruše a jejím dopadu na kvalitu života neví.

Uživatelé mohou prostřednictvím aplikace SeeColors na televizoru zjistit, jakým typem poruchy barevného vidění trpí a do jaké míry, a na základě výsledků diagnózy obrazovku svého televizoru QLED přenastavit.

Samsung vsadil v případě SeeColors na takzvaný Colorlite test, který k diagnostice míry barvosleposti využívá koncepci barevných filtrů a matematické modelování. Aplikace je zdarma ke stažení z úložiště aplikací pro chytré televizory.

Uživatelé ji však mohou také stáhnout prostřednictvím Google Play a Galaxy App Store do svých chytrých telefonů Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge a S8. Jakmile připojí svůj chytrý telefon Galaxy ke QLED TV, televizor na základě stanovené diagnózy uživatele automaticky upraví nastavení barev.

[appbox googleplay com.samsung.android.seecolors]

Aplikace SeeColors byla vytvořena ve spolupráci s maďarskou společností Colorlite, která využívá certifikované technologie podložené 20 lety vědeckého výzkumu čoček, které lidem pomáhají řešit problémy s barvoslepostí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře