Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySamsung potvrdil 1,4GHz čtyřjádro pro smartphone Galaxy S III

Samsung potvrdil 1,4GHz čtyřjádro pro smartphone Galaxy S III

Korejský výrobce Samsung dnes oficiálně představil své čtyřjádrové SoC řešení značky Exynos, které bude poprvé použito v chystaném modelu Galaxy S III. Nový telefon bude odhalen již 3. května v Londýně na akci Mobile Unpacked.

Nový čip je postaven na architektuře Cortex-A9 a vyráběn moderním 32nm postupem, na rozdíl od starších čipů (např. Exynosu 4210 použitého v Galaxy S II), které reprezentují 45nm technologii.

Konkurenční čipsety Tegra 3 a Snapdragon S4 jsou vyráběny 40nm, respektive 28nm procesem.

Nominální frekvence nového procesoru je 1,4 GHz. Podle Samsungu je SoC optimalizováno na spotřebu a mělo by dosahovat velmi dobrého poměru výkon/spotřeba.

Aby toho nebylo málo, asijský výrobce tvrdí, že spotřeba je v porovnání se staršími čipy o 20 procent nižší, přičemž maximální výkon je téměř dvojnásobný.

Čtyřjádrový Exynos měří 12 × 12 × 1,37 milimetru a podporuje hardwarovou akceleraci dekódování a enkódování 1080p videa v 30 snímcích za sekundu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře