Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkySamsung postaví ve Vietnamu výzkumné centrum za miliardy

Samsung postaví ve Vietnamu výzkumné centrum za miliardy

Jihokorejský Samsung začal s výstavbou výzkumného centra ve Vietnamu. Výstavba komplexu, který se bude nacházet v centru Hanoje a zaměstná až 3 000 lidí, bude dokončena v roce 2022. Náklady jsou odhadovány na 220 milionů dolarů.

Samsung je největším samostatným zahraničním investorem ve Vietnamu s investicemi v celkové výši 17 miliard dolarů. Nové centrum bude největším svého druhu v jihovýchodní Asii a posílí výzkumné kapacity jihokorejské společnosti v oblastech jako je umělá inteligence, internet věcí, velká data (tzv. Big Data) a 5G.

Samsung je největším světovým výrobcem mobilních telefonů a ve Vietnamu vyrábí zhruba polovinu svých chytrých telefonů. Posledním přírůstkem do početného portfolia tohoto výrobce je řada špičkových modelů Galaxy S20, které se začne oficiálně prodávat 13. března.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře