Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyNový Huawei P40 bude mít skvělý fotoaparát. Podívejte se na prototyp!

Nový Huawei P40 bude mít skvělý fotoaparát. Podívejte se na prototyp!

Necelý měsíc před oficiální premiérou se redaktorům webu Digital Trends podařilo dostat se k prototypu chytrého telefonu série Huaewi P40, s největší pravděpodobností k modelu P40.  Připravované zařízení můžeme vidět pěkně v detailu, což ale neznamená, že jeho design je finální. Výrobce se na poslední chvíli ještě může rozhodnout k nějakým mírným změnám.

Modelová řada P40 by měla obsahovat tři modely, respektive čtyři, čtvrtou je varianta Lite, která toho s nimi jako vždy ale moc společného mít nebude. Smartphony se od sebe budou lišit výbavou a samozřejmě koncovou cenou. Premiéra letos proběhne 26. března ve francouzské metropoli Paříž, která je pro Huawei tradičním místem pro premiéru top modelů řady P.

Ze snímků, které uveřejnil Andy Boxall z webu DigitalTrends, je patrné, že přední i zadní strana bude na všech čtyřech krajích zaoblená, bude to tedy takový smartphonový oblázek. Na zadní straně P40 můžeme spatřit klasický podlouhlý parník s trojicí snímačů (hlavní širokoúhlý s rozlišením 52 Mpx, ultraširokoúhlý a periskopický). Napravo se nachází senzor ToF pro lepší zpracování hloubky ostrosti, mikrofon a blesk. Na spodní hraně pak najdeme reproduktor, konektor USB-C pro přenos dat a dobíjení telefonu, avšak ne sluchátkový jack. O jeho návratu už Huawei neuvažuje.

Z dřívějších zpráv, které unikly na internet, víme, že Huawei P40 dostane 6,2palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a duální selfie fotoaparát. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou EMUI 11, kvůli obchodní válce s USA bude telefon ale postrádat služby od Googlu a tedy aplikace jako Obchod Play, Google Mapy nebo GMail.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře