Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySamsung odpojí problémový Galaxy Note 7 od mobilní sítě

Samsung odpojí problémový Galaxy Note 7 od mobilní sítě

Protože i přes četné výzvy tisíce lidí stále nevyužily nabídky na vrácení problémového telefonu Galaxy Note 7, Samsung přistoupí k dalšímu kroku. Ve spolupráci s operátory phabletům zamezí přístup do mobilních sítí. Jejich majitelé s nimi tak nebudou moci telefonovat ani posílat SMS zprávy.

Přesně pro tento postup se již dříve odhodlala aliance operátorů na Novém Zélandu. Další na řadě je Austrálie a stejný krok zřejmě učiní i operátoři v dalších státech.  Celý proces bude spuštěn 15. prosince.

Samsung se v říjnu rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií. Firma začala stahovat smartphony z trhu začátkem září, přičemž zákazníkům nabídla finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi, jejíž baterie měly být bezpečné.

Zprávy o vznícení už opravených přístrojů ale výrobce přimělo k úplnému ukončení výroby a stažení problémového modelu z pultů obchodů.

samsung-class-action-lawsuit-670x335-1-620x310

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře