Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung očekává čtvrtletní propad ve druhém čtvrtletí zisku o 56 procent

Samsung očekává čtvrtletní propad ve druhém čtvrtletí zisku o 56 procent

Jihokorejská společnost Samsung Electronics očekává ve druhém čtvrtletí pokles provozního zisku i tržeb. Důvodem je zhoršující se situace na trhu s čipy. Nabídka roste, zatímco poptávka klesá a s ním i ceny.

Samsung ve druhém kvartálu počítá s provozním ziskem na úrovni 6,50 bilionu jihokorejských wonů (4,93 miliardy eur). Ve stejném období loňského roku dosáhla firma provozní zisk na úrovni 14,87 bilionu wonů. V mezičtvrtletním srovnání by však výsledek měl být o něco lepší, protože v prvním čtvrtletí vykázala společnost provozní zisk 6,23 bilionu wonů.

Co se týče tržeb, podnik předpokládá, že za období duben až červen dosáhne tržeb na úrovni 56 bilionů wonů. Pokud se očekávání potvrdí, oproti druhému čtvrtletí loňského roku to bude znamenat pokles zhruba o 4,2 procenta. Ve druhém kvartálu 2018 dosáhly tržby Samsungu 58,48 bilionu wonů.

Vyhlídky čistého zisku firma nezveřejnila, ani očekávané výsledky jednotlivých divizí. Oficiální výsledky za druhé čtvrtletí Samsung oznámí koncem července.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře