Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPrvní komerční 5G internet spustí Vodafone v Karlových Varech

První komerční 5G internet spustí Vodafone v Karlových Varech

V rámci 54. ročníku mezinárodního filmového festivalu KVIFF v Karlových Varech předvedl Vodafone rychlou mobilní síť 5G a uskutečnil první český 5G holografický hovor. Včera se operátor spolu s městem Karlovy Vary oficiálně dohodly na další spolupráci. Podepsané memorandum by mělo vést ke spuštění první komerční 5G sítě v Česku.

„Během festivalu jsme už předvedli rekordně rychlou mobilní síť 5G, která nyní pokrývá část města a nabízí přenosovou rychlost bezmála jeden Gbit/s. Chceme jít dál a do roka spustit plošně v Karlových Varech první komerční 5G síť,“ řekl Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Na základě podepsaného memoranda má vzniknout start-up hub pro mladé a začínající podnikatele. Součástí spolupráce bude též podpora digitálního vzdělávání ve vybraném karlovarském školském zařízení. V 5G inkubátoru bude možné hledat a testovat řešení pro partnery Vodafonu z celé České republiky. „Věříme, že memorandum a projekty s ním spojené přivedou do města nové firmy, vytvoří pracovní místa a zlepší život obyvatelům v regionu a později i v celém Česku,“ dodal Dvořák.

Rychlost své 5G sítě Vodafone v Karlových Varech demonstruje na chytrém telefonu Hauwei Mate 20X 5G. Zástupci operátora na tomto smartphonu během své prezentace naměřili rychlost 900 Mbit/s.

Zdroj: Vodafone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře