Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySamsung nedovolí smazání předinstalovaných aplikací na Galaxy S6 a S6 edge

Samsung nedovolí smazání předinstalovaných aplikací na Galaxy S6 a S6 edge

V uplynulých dnech některé servery informovaly o tom, že v případě nových telefonů Galaxy S6 a S6 edge bude možné smazat předinstalované aplikace. A to včetně těch, za kterými stojí přímo Samsung. Jak ale upozornil server phonearena.com, tato informace byla mylná, výrobce uživatelům žádnou takovou funkci nenabídne.

Přebujelá nadstavba TouchWiz na smartphonech od Samsungu zahrnuje řadu předinstalovaných aplikací, na které velká část zákazníků nikdy neklikne. Systém je pak těžkopádnější, aplikace zabírají volnou paměť přístroje a i hardwarově špičkové modely proto někdy zaostávají za konkurencí.

Změnu měla přinést nová verze prostředí TouchWiz, díky které modely S6 a S6 edge měly nabízet možnost odinstalace předinstalovaných aplikací. Jak se ale ukázalo, nic takového se nedočkáme. Předinstalované aplikace na nových telefonech bude možné pouze deaktivovat.

20150323_204404_HDR

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře