Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung na IFA 2014 představí první prohnutý soundbar na světě

Samsung na IFA 2014 představí první prohnutý soundbar na světě

První prohnutý soundbar na světě HW-H7500/H7501 dokonale ladí s prohnutými televizory Samsung a poskytuje opravdu silný zvukový zážitek.

Společnost na veletrhu IFA 2014 v Berlíně představí novou produktovou řadu audio produktů, včetně HW-H7500/H7501 – prvního prohnutého soundbaru na světě, který je navržený tak, aby dokonale ladil s prohnutými televizory.

Soundbar bude představen společně s nejnovějšími bezdrátovými Multiroom reproduktory M3, které budou rovněž prezentovány na IFA 2014.

Prohnutý soundbar

Představením prvního prohnutého soundbaru na světě Samsung rozšiřuje portfolio prohnutých audio-video produktů. Model HW-H7500/H7501 může být použit jako volně stojící nebo ho je možné instalovat na zeď společně s prohnutými UHD televizory o úhlopříčce 55 až 65 palců. Umístění na stěnu je velmi jednoduché a opticky soundbar vytváří stojan televizoru, navíc bez potřeby dalšího vrtání děr do stěny.

Novinka je tenká pouhých 42 mm s poloměrem zakřivení 4200 mm, tedy stejným poloměrem zakřivení jako je u UHD TV. Design se vyznačuje jemně broušeným hliníkovým povrchem, jenž zdůrazňuje jedinečnou prémiovou kvalitu produktů Samsung. Dokonale se hodí k prohnutým televizorům o úhlopříčkách 55 a 65 palců.

Kromě designu přináší prohnuté soundbary kvalitní zvuk a uživatelsky příjemné funkce. Novinka disponuje 8.1kanálovým zvukem, kdy přidáním dvou reproduktorů na obou stranách bylo docíleno zvukového efektu ze tří směrů. Ovládat lze soundbar pomocí TV ovladače, a to díky bezdrátovému připojení soudbaru a TV prostřednictvím „TV SoundConnect“.

samsung-curved-soundbar-gesamt

M3 bezdrátové audio reproduktory

Samsung rovněž představuje nové přírůstky do své řady bezdrátových audio Multiroom reproduktorů. Nové reproduktory M3 doplní v rámci domácí zábavy řady M7 a M5, jsou však více kompaktnější a cenově dostupnější.

Reproduktory je velmi snadné připojit prostřednictvím aplikace „Easy Installation“ s oficiální certifikací od TUV (certifikační organizace v Německu). Vzhledem ke kompaktní velikosti reproduktorů M3 si lidé mohou užít čistý a vyvážený zvuk i v menších prostorech. Uživatelé také mohou poslouchat hudbu z různých audio zařízení ovládaných smartphonem nebo tabletem.

wam351004rpe5fc0e144558original

Spolupráce s hudební službou Spotify

Samsung na veletrhu IFA také představí strategii spolupráce se služnou Spotify. Vzájemné partnerství přinese uživatelům obrovské možnosti výběru hudby, která je prostřednictvím reproduktorů Samsung bude provázet celým domem. Součástí strategie je možnost poslechu hudby na více než dvou reproduktorech současně – poprvé v historii a pouze při poslechu hudby z katalogu SpotifyConnect.

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře