Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung Gear S jsou zakřivené hodinky s Tizenem a podporou 3G

Samsung Gear S jsou zakřivené hodinky s Tizenem a podporou 3G

Samsung představil chytré hodinky Gear S s operačním systémem Tizen. Novinka nabízí zahnutý profil, 3G konektivitu a funkce, které jsou přizpůsobené současným potřebám aktivních uživatelů.

Hodinky mají dvoupalcový, lehce prohnutý Super AMOLED displej, díky kterému pohodlně přilnou k zápěstí. Stejně jako u předchozích modelů je lze využívat ke čtení zpráv, k nastavení upozornění nebo využívání dalších funkcí. Díky možnosti vlastního nastavení grafiky displeje a vyměnitelným řemínkům může každý uživatel vyjádřit svůj vlastní vkus a styl.

Nový model rozšiřuje také možnosti konektivity. Kromě 3G nabízí Bluetooth a WiFi připojení, takže uživatelé mohou být lépe informováni o všech upozorněních ze sociálních sítí, v kalendáři a aplikacích, a to i v případě, že jsou vzdáleni od svého smartphonu.

Snadno lze odpovídat na příchozí zprávy pomocí klávesnice, anebo mohou zadávat hlasové příkazy využitím funkce S Voice. S novinkou mohou uživatelé rovněž telefonovat.

1 2

Designéři nezapomněli ani na funkce zaměřené na zdraví. Hodinky Gear S jsou perfektním společníkem při zlepšování kondice. Mají zabudované multisenzory, GPS a nechybí ani aplikace S Health. Kromě toho aplikace Nike+ Running umožňuje zaznamenávat jednotlivé běhy bez použití smartphonu.

Kromě nových hodinek Samsung na trh uvádí také novinku Gear Circle – sluchátka připomínající náhrdelník. Při spárování sluchátek se smartphonem (přes Bluetooth) může uživatel přijímat hovory, poslouchat hudbu a zadávat hlasové příkazy. Gear Circle je vybaven také magnetky (v části náušníků), díky kterým lze sluchátka spojit a nechat je na krku jako náhrdelník. Při příchozím hovoru, nebo jako upozornění na důležitou událost, se Gear Circle rozvibruje.

Samsung Gear S i Gear Circle budou v České republice dostupné během října letošního roku.

Gear Circle

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře