Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySamsung Gear S2 se ovládají otočným kroužkem, budou hodně drahé

Samsung Gear S2 se ovládají otočným kroužkem, budou hodně drahé

Nejnovější hodinky společnosti Samsung mají výkonný hardware a jasný kruhový displej, ovšem to nejzajímavější na nich je speciální otočný prstenec, který slouží jako univerzální nástroj pro ovládání. Na trhu se Gear objeví v říjnu. Levné nebudou.

Nové hodinky pracují s vlastním systémem Tizen, který výrobce instaluje například do svých televizorů, a budou existovat ve třech verzích. Modely Gear S2 a Gear S2 Classic se liší designem. První je určen pro aktivní moderní uživatele, druhý pro konzervativní. Třetí provedení Gear S2 3G pak díky zabudované elektronické eSIM uživateli umožní telefonovat i bez připojeného chytrého telefonu.

Displej hodinek je typu Super AMOLED a na úhlopříčce 1,2 palce zobrazuje rozlišení 360 × 360 obrazových bodů. Okolo dotykového panelu se nachází speciální otočná luneta, která usnadňuje ovládání operačního systému a některých funkcí. Svižný provoz Gear 2S obstará dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz. Operační paměť má kapacitu 512 MB, uživatelská potom 4 GB a nelze ji dále rozšířit. Výbava zahrnuje také hudební přehrávač, WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.1. Dále nechybí ani senzor pro měření tepu, barometr, NFC či podpora krytí IP 68, tedy plná odolnost vůči vodě a prachu.

Hodinky lze dobíjet bezdrátově. Základní dva modely mají baterii s kapacitou 250 mAh, provedení s telefonním modulem pak má logicky větší baterii s kapacitou 300 mAh. Výrobce udává výdrž okolo dvou až tří dnů. V reálu to ale zřejmě bude o něco méně.

Gear S2 budou dostupné v říjnu, ale zatím jen v Dánsku a Finsku. Standardní verze má mít cenovku 349 eur (11 400 Kč), za elegantnější provedení Classic pak zájemci zaplatí 399 eur (cca 13 000 Kč). Hodinky jsou kompatibilní s kterýmkoliv telefonem s operačním systémem Android verze 4.4 KitKat a operační pamětí vyšší než 1,5 GB. Do budoucna se počítá také s podporou iPhonů.

samsung-gear-s2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře