Samsung Galaxy S9 láká na špičkový výkon a prémiový fotoaparát


Samsung Galaxy S9 láká na špičkový výkon a prémiový fotoaparát

Společnost Samsung na včerejší tiskovce odhalila nové vlajkové lodě Galaxy S9 a S9+, které představují přímou odpověď na iPhone X. Všechny tuzemské obchody obě novinky již nabízí v rámci předobjednávky, oficiální start prodeje je naplánován na 16. března.

Jak je z řádků výše již patrné, devítka se bude prodávat ve dvou různých provedeních, obě přitom budou patřit k tomu nejlepšímu, co bude na pultech obchodů k dostání. Menší S9 má 5,8palcový displej a větší verze S9+ 6,2palcový panel. V obou případech displeje telefonů poskytují hodnotu 2 960 × 1440 pixelů obrazových bodů.

Po výkonnostní stránce patří „devítky“ k naprosté špičce. To je zásluha především osmijádrového procesoru Exynos 9810, který by měl být zároveň energeticky úspornější než starší čip použitý v modelech S8(+). Největší vylepšení u nově představené generace Galaxy S se týká fotoaparátů. Hlavní 12Mpx senzor je totiž vůbec poprvé vybaven tzv. variabilní clonou.

Užší clona má hodnotu f/2.4 a měla by pomoci s fotkami za plného slunečního světla, kdežto široká clona f/1.5 se hodí pro snímky za snížených světelných podmínek. Galaxy S9+ pak má na svých zádech místo jednoho objektivu hned dva. Konkrétně primární snímač doplňuje teleobjektiv se světelností f/2.4, který má napomoci dokonalým hrátkám s hloubkou ostrosti. Přední fotoaparát je u obou modelů stejný, tedy osmimegapixelový se světelností f/1.7. Telefony také zvládnou točit zpomalená videa při snímkovací rychlosti 960 záběrů za sekundu.

Snímač otisků prstů se posunul pod fotoaparát, kam se lépe hodí. Obě novinky od Samsungu v oblasti zabezpečení dat nabízí i skener oční duhovky a funkci rozpoznávání obličeje. Oba způsoby je možné nově kombinovat. Opomenout zmínit nesmíme ani stereo reproduktory vyvinuté ve spolupráci s experty ze společnosti AKG.

Operační paměť má u S9 hodnotu 4 GB, větší a dražší S9+ má operační paměť 6 GB.  Pro uživatelská data bude papírově připraveno 64GB úložiště.

Galaxy S9 v základu vyjde na 21 999 Kč. Větší S9+ stojí v tuzemských obchodech 24 499 Kč. Do prodeje se smartphony oficiálně dostanou 16. března.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.