Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S6 vs. Note 4 vs. HTC One M9 vs. iPhone...

Samsung Galaxy S6 vs. Note 4 vs. HTC One M9 vs. iPhone 6: Který z nich má nejlepší displej?

Léto pomalu klepe na dveře a společně s ním i problém jménem nečitelnost displeje na ostrém slunečním světle. Redaktoři ze serveru Phone Arena se proto rozhodli podrobit testu několik vlajkových lodí a přinést nám informace o tom, který smartphone je na letní dny nejlepší. 

Do podrobného testu byly zahrnuty smarpthony Samsung Galaxy S6, Galaxy Note 4, iPhone 6 a HTC One M9. Samsungy se technologií svých displejů velmi liší od klasických LCD panelů, které využívá jejich konkurence. Zatímco LCD potřebuje podsvícení, Super AMOLED si světlo vyrábí úplně sám. Smartphone díky tomu může flexibilně upravit jas u každého obrázku zvlášť. Pokud displej například zobrazuje hodně černé, energie proudí do zbývajících pixelů a ty následně svítí o něco jasněji. Také proto Samsungy v testu celkem bez problémů rozdrtili veškerou konkurenci (viz foto níže).

Samsung navíc své smartphony vybavil speciálním outdoorovým módem, který při vyšším přísunu světla automaticky rozjasní displej ještě více. U konkurence žádné podobné vychytávky nenajdete.

Na srovnávacích obrázcích je tedy jasným vítězem Samsung Galaxy S6. Tento smartphone jsou následován iPhonem 6 Plus a Note 4, přičemž iPhone 6 Plus je přece jen o něco málo lepší, neboť byl čitelnější při zobrazování prohlížeče. Jako poslední se pak umístil HTC One M9. Důvodem pro toto selhání může být skutečnost, že zobrazovací panel HTC se za poslední dva roky v podstatě vůbec nezměnil.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/porovnani displeju/“/]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře