Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) začína dostávat Android 6.0.1 Marshmallow

Novinky

Majitelé dva roky starého Samsungu Galaxy S5 mohou jásat. Jihokorejský výrobce totiž začal s distribucí operačního systému Android 6.0.1 Marshmallow, a to i pro globální variantu s označením SM-G900F, která se prodávala také v Česku a na Slovensku.

Aktualizace se zatím objevila pouze na Srí Lance, spuštění aktualizačního procesu v Evropě by ale mělo být otázkou několika následujících dnů. Čekání na update samozřejmě mohou pozdržet operátoři, zejména pokud jste si telefon koupili přímo u nich. Lépe na tom budou modely z volné distribuce. Ty by se Androidu 6.0.1 měly dočkat brzy.

Od nového systému můžete očekávat několik změn, ať už vizuálních nebo těch, které se udály takzvaně pod kapotou. Největší novinkou v Androidu Marshmallow je šetřící režim Doze a možnost udělovat aplikacím oprávnění na přístup k jednotlivým akcím (kontakty, SMS, atd.).

S5

Zdroj: SamMobile

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.

1 thought on “Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) začína dostávat Android 6.0.1 Marshmallow

  1. Kdy mi přijde na bitka na. 6.0 marsalov Samsung galaxy S5 g900f boj1 z nemecka

Comments are closed.