Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S5 mini si budete moct vzít i do vany

Samsung Galaxy S5 mini si budete moct vzít i do vany

Samsung připravuje zmenšenou verzi svého klíčového smartphonu Galaxy S5. Novinka s přízviskem mini vzhledem kopíruje nedávno představený vrcholný model, bude však menší a mít horší výbavu. Odolnost proti průniku kapaliny ji Samsung ovšem ponechá.

Vyplývá to ze zprávy novozélandské pobočky korejského výrobce, která na firemních webových stránkách omylem zveřejnila reklamační podmínky pro telefony Galaxy S5, Galaxy S5 mini a Galaxy S4 Active, z nichž je patrné,, že i zmenšený model disponuje vysokým stupněm krytí IP67. Tedy že bude plně prachotěsný a po dobu 30 minut by měl zcela bez úhony přečkat i ponoření do vody do metrové hloubky.

Co se týče specifikací, tak Galaxy S5 mini rozhodně nebude patřit k aktuální špičce. Podle různých spekulací má mít 4,5″ HD displej (1 280 × 720 obrazových bodů), čtyřjádrový Snapdragon 400, 16 GB vestavěné paměti a 1,5 GB RAM. Do prodeje telefon půjde se slotem pro microSD karty.

Hlavní fotoaparát novinky má mít rozlišení osm megapixelů a přední fotoaparát bude dvoumegapixelový. S5 mini bude používat Android 4.4 a baterii s kapacitou 2 100 mAh

samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře