Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S4 používá krycí sklíčko Gorilla Glass 3. Vydrží i útok...

Samsung Galaxy S4 používá krycí sklíčko Gorilla Glass 3. Vydrží i útok ostrým nožem?

Prvním smartphonem, na jehož balení najdeme logo Gorilla Glass 3, je Galaxy S4, top model Samsungu, který jde do prodeje 27. dubna. Už dnes se ale můžeme podívat na video, které vlastnosti nového krycího sklíčka představuje v praxi. Jeden ze šťastných majitelů nového Galaxy S útočil na displej vším možným, aby ho poškrábal. Co myslíte, povedlo se mu to?

Podle výrobce Corning má Gorilla Glass 3, protože využívá technologii Native Damage Resistance (NDR), přinést mnohem vyšší odolnost než starší generace.

Jak sami uvidíte na videu, displej vydržel poměrně hrubé zacházení. Gorilla Glass 3 neublížily v testu klíče, ostré nože, ani mince.

No sami ale řekněte, měli byste nervy něco takového zkoušet na vlastním zařízení?

Zdroj: SamMobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Tyhle testy jsou fakt uplně praštěný, každej dokazuje jak se to nožem nepoškrábe… to je logický, nůž nikdy nebude dokonale ostrej a má vždy malou plošku a tudíž tomu neublíží, takvejhle nůž neublíží ani normálnímu sklu, zkuste ale vzít prach, se kterym se každej strojař setká na brusce, troška brusnýho prachu z kotouče a mastná ruka, pak přejeďte po displayi… no? a pak že gorilla glass je „scratch proof“ 😉

  2. Tak k takovym podminkam to chce odolny mobil todle je delane na bezne pouzivani bezneho uzivatele 🙂

  3. Já to chápu 🙂 Jen konstatuji, že takovýhle test je prostě k ničemu, běžný uživatel rozhodně nebude jezdit po displayi nožem, a vrtat vrtákem ne? 🙂 A jěště tak přiblble jak to na youtube bývá, že vrtá našikmo, takový člověk asi drží vrtařku poprvé… 🙂 A numusí to být nutně strojař, jedna dovolená na pláži u moře a světe div se, je to v lepším případě na výměnu dotykového skla v horším (amoled) celého displaye 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře