Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S4 od Vodafonu dostává Android 5.0.1 Lollipop

Samsung Galaxy S4 od Vodafonu dostává Android 5.0.1 Lollipop

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o významné aktualizaci pro Galaxy S4 (GT-I9505), která přináší Android 5.0.1 Lollipop. Nyní tento systém začaly dostávat i modely prodávané u operátora Vodafone. Smartphony z volného trhu a od ostatních operátorů si musí ještě nějakou dobu počkat.

Aktualizace pro Galaxy S4 od Vodafonu je šířena metodou OTA (over-the-air), telefon tak není nutné připojovat kabelem k počítači, aby si ho uživatelé mohli stáhnout a nainstalovat.

Android 5.0.1 přináší změny navenek i uvnitř. Výraznými změnami prošla notifikační lišta, nabídka naposledy spuštěných aplikací, ale také barevné provedení systému. Přibyly nové animace, přechody a aplikace po novém mění barvu oznamovací lišty přesně, jak na „čistém lízátku“.

Novinkou je také běhové prostředí ART, které nahradilo Dalvik. V tomto prostředí se aplikace pomaleji instalují a zabírají více místa, nicméně jejich spuštění a samotný běh je mnohem rychlejší. Zapomenout nesmíme ani na Project Volta, který je navržen tak, aby přístrojům šetřil baterii.

maxresdefault

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře