Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S4 dostává na Slovensku update na Android 5.0.1 Lollipop

Samsung Galaxy S4 dostává na Slovensku update na Android 5.0.1 Lollipop

A je to tu, také slovenští majitelé chytrého telefonu Galaxy S4 se dočkali vytoužené aktualizace systému Android 5.0.1 Lollipop, nová verze mimo jiné vylepšuje i uživatelskou nadstavbu TouchWiz. Samotný update má velikost 1050 megabajtů a šíří se formou OTA. 

Android 5.0.1 přináší změny navenek i uvnitř. Výraznými změnami prošla notifikační lišta, nabídka naposledy spuštěných aplikací, ale také barevné provedení systému. Přibyly nové animace, přechody a aplikace po novém mění barvu oznamovací lišty přesně, jak na „čistém lízátku“.

Novinkou je také běhové prostředí ART, které nahradilo Dalvik. V tomto prostředí se aplikace pomaleji instalují a zabírají více místa, nicméně jejich spuštění a samotný běh je mnohem rychlejší. Zapomenout nesmíme ani na Project Volta, který je navržen tak, aby přístrojům šetřil baterii.

Aktualizace je podle informací serveru androidportal.sk dostupná pro zařízení kupovaná u operátora Orange, ale je možné, že už se stihla rozšířit i na další modely.

2 1

3 4

5 6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře