Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyFacebook čelí problémům, kvůli ochraně osobních údajů ho žaluje 25 000 lidí

Facebook čelí problémům, kvůli ochraně osobních údajů ho žaluje 25 000 lidí

Největší sociální síť na světě čelí hromadné žalobě. Celkem 25 000 lidí, kteří se pod ní podepsali, se nelíbí, že Facebook uchovává data, která uživatelé smazali a sbírá informace o lidech, kteří se do něj ani nezaregistrovali. 

Dalším bodem žaloby je podezření na spolupráci Facebooku s NSA, tu však Mark Zuckerberk odmítl už před několika týdny.

Žalobu inicioval Max Schrems, s nímž měl Facebook problémy i v minulosti. Max Schrems si v roce 2012 vynutil celosvětové hlasování o změně pravidel. V žalobě tentokrát vyžaduje odškodnění 500 eur pro každého člověka, který se pod ní podepíše. Asi i kvůli tomu se v druhém kole pod žalobu chce podepsat dalších 55 tisíc lidí.

Soud měl probíhat ve Vídni, Facebook však jako první vznesl pochybnost o tom, zdali tomu tak může být. Další stání se proto možná přesune do Dublinu. Společnost má celkem 3 týdny na překlad všech materiálů do německého jazyka, poté bude následovat třítýdenní lhůta pro to, aby se k nim vyjádřil žalobce. Chytřejší tak budeme maximálně do 6ti týdnů.

_82210709_82210708

Max Schrems před vstupem k soudu.

Zdroj: BBC

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře