Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S IV bude možná obsahovat pouze čtyřjádrový procesor Exynos 5440

Samsung Galaxy S IV bude možná obsahovat pouze čtyřjádrový procesor Exynos 5440

Do představení vrcholného telefonu společnosti Samsung zbývá necelý měsíc, proto není divu, že se na webu objevuje stále více a více spekulací, které se týkají toho, jak bude vypadat či jaký bude mít výkon. Předpokládalo se, že nový supertelefon bude vybaven osmijádrovým procesorem. Vše může být ale nakonec jinak.

Samsung Galaxy S IV má patřit k nejvýkonnějším smartphonům na trhu. I proto každý očekává, že v něm poběží osmijádrový procesor Exynos 5 Octa, který byl představen na CES 2012. Korejský výrobce ale možná nakonec sáhne po něčem méně výkonném. Naznačuje to PDF soubor jihokorejské společnosti Mirae Asset Group, ve kterém je zobrazena nabídka smartphonů společnosti Samsung, včetně vrcholného modelu Galaxy S IV.

Telefon podle všeho nejspíše bude obsahovat ?pouze? čtyřjádrový procesor Exynos 5440 postavený na architektuře Cortex-A15. Naopak se znovu potvrzují další specifikace jako úhlopříčka a rozlišení displeje, verze použitého operačního systému Android či velikost operační paměti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře