Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S II dostává Android 5.1.1 Lollipop

Samsung Galaxy S II dostává Android 5.1.1 Lollipop

Uživatelé legendárního Samsungu Galaxy S II, který se před čtyřmi lety prodával jako housky na krámě a společně s iPhonem 4 patřil k nejúspěšnějším smartphonům na trhu, si mohou stáhnout a nainstalovat Android 5.1.1.

Oficiální podpora ze strany výrobce pro Galaxy S II skončila uvedením aktualizace na Android 4.1.2 Jelly Bean, ale komunita oblíbený telefon nenechala zemřít a na kapačkách jej drží dodnes. Důkazem toho je Android 5.1.1 Lollipop, který je pro populární Samsung dostupný coby součást oficiální distribuce CyanogenModu 12.1.

Ačkoli dnes výbava Galaxy S II na papíře budí spíše úsměv, ve skutečnosti má tento smartphone stále dostatek výkonu na to, aby nový Android bez problémů rozběhal. Jen pro připomenutí – vybaven je 4,3palcovým displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, dvoujádrovým procesorem Exynos 4210 a 1 GB operační paměti.

Majitelé Galaxy S II si CyanogenMod 12.1 mohou stáhnout z oficiálních stránek vývojářů ZDE.

Před instalací si ale dovolím upozornit, že dostupné jsou zatím pouze testovací (nightly) verze, které mohou (a nejspíše také budou) obsahovat některé chyby.

Samsung-Galaxy-S2-1024x635

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Podpora skončila na 4.1.2 Jelly bean. Až Galaxy SII Plus s jiným chipsetem dostal 4.2.2

  2. Bude mít podobnou aktualizaci i Note 1 ? 🙂 Přece jenom je to taková větší S 2..

  3. Můžu potvrdit, že funguje skvěle a chyby jsem zatím nezjistil. Z pomalého důchodce je zase svižný cool mobil 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře