Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 6 dostane nový konektor USB-C

Samsung Galaxy Note 6 dostane nový konektor USB-C

Pro Samsung je již šestý rok po sobě důležitá jak jarní, tak i podzimní sezona. Zatímco na jaře přichází odhalení špičkového telefonu řady Galaxy S, na podzim si na své přijdou příznivci phabletů. Představen totiž bývá nový Note a ani letos tomu nebude jinak.

Galaxy Note 6 bude klíčovým smartphonem Samsungu pro druhou polovinu roku. Dosud nepotvrzené spekulace mu připisují jemný displej a vysoký výkon. Připravovaný tabletofon má být osazen 5,77palcovým Super AMOLED displejem (2 560 × 1 440 px) a o bleskurychlé reakce operačního systému Android se postará Snapdragon 823 nebo Exynos 8890 (v závislosti na regionu). Kapacita RAM bude mít nadprůměrnou hodnotu 6 GB. Co se týče uživatelské paměti, k dispozici bude telefon s 32GB úložištěm. Prostor půjde dále zvětšit pomocí paměťových karet.

Baterie Note 6 má mít kapacitu 4 200 mAh, což bude výrazné zvětšení oproti loňskému Note 5, který měl pouze 3 020mAh akumulátor. Podle dalšího zdroje nabídne phablet také reverzibilní konektor typu USB Type-C. Nevíme však, zda půjde o port postavený na standardu USB 2.0, či o USB-C (USB 3.1) podporující vysokorychlostní přenos.

Samsung nový Note 6 oficiálně představí v září na veletrhu IFA v Berlíně. Zanedlouho poté by měla jít novinka do prodeje.

note666

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak on USB-C je ustanoven jak tak koukám už 1 a 3/4 roku, takže hovořit o něm jako o novém…no nevím. Resp. Intel letos navrhl úpravu ve spojení s USB ADC 2.0 evoluci, ale nemyslím si, že byste měli na mysli zrovna toto:)
    P.S. Nefunguje vám přihlášení přes fb.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře