Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVálec na konkurenci? Samsung Galaxy Note 4 možná dostane procesor Snapdragon 810!

Válec na konkurenci? Samsung Galaxy Note 4 možná dostane procesor Snapdragon 810!

Objevily se informace, podle kterých Samsung připravuje výkonnější verzi svého tabletomobilu Galaxy Note 4. Hnacím motorem novinky se má stát opěvovaný procesor Snapdragon 810, jinak by vše mělo zůstat při starém.

Nový model se momentálně testuje pro jihokorejské operátory, ale není vyloučeno, že se za několik měsíců v omezeném množství neobjeví i na dalších trzích. V prodeji se s ním setkáme zřejmě s přídomkem „Plus“.

Samsung Galaxy Note 4 existuje ve dvou verzích. Jeden model (SM-N910S) má čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 s taktem 2,5 GHz. Ve druhém provedení (SM-N910C) kmitá osmijádrový procesor Exynos 5433.

Obě varianty phabletu se mohou pochlubit špičkovým 5,7palcovým Super AMOLED displejem s ultravysokým rozlišením QHD 2 560 × 1 440 obrazových bodů, čtečkou otisků prstů a senzorem pro měření tepu.

Cena Galaxy Note 4 je v českých obchodech stále vysoká. U autorizovaných prodejců je stanovena na 21 499 Kč s DPH. Šedivky, tedy smartphony z šedého dovozu, se dají sehnat o zhruba 3 000 Kč až 3 500 Kč levněji.

snapdragon

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře