Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkymBank vydává novou mobilní aplikaci pro Android

mBank vydává novou mobilní aplikaci pro Android

mBank přináší na český trh novou bankovní aplikaci pro mobilní telefony. Ta umožňuje nejen přístup k běžným a spořicím účtům, kartám, úvěrovým produktům a dalším službám, ale také možnost zkontrolovat zůstatek na účtu ještě před přihlášením, uskutečnit platby či díky inteligentnímu vyhledávání najít ty už realizované.

Vše je podřízeno intuitivnímu ovládání, a tak například pro přihlášení do aplikace nebo potvrzení platby stačí zadat PIN kód. Při převodech prostředků již zákazník nemusí znát číslo účtu příjemce. Aplikace umožňuje poslat peníze na telefonní číslo, které si uživatel vybere ze svého telefonního seznamu.

I přes jednoduché ovládání je bezpečnost na prvním místě, a proto se aplikace v telefonu páruje s internetovým bankovnictvím. Při prvním použití je třeba přihlásit se přes počítač do internetového bankovnictví a projít spárovacím procesem, který naváže konkrétní telefon na konkrétní účet.

3 4 5

6 1 2

Každé další zařízení je potom třeba spárovat pomocí šesti až osmimístného PIN kódu. Toto řešení poskytuje maximální bezpečnost ve srovnání s tradičním přihlašováním pomocí uživatelského jména a hesla. V případě potřeby je možné aplikaci kdykoliv zablokovat přes internetové bankovnictví nebo prostřednictvím mLinky.

Aplikace bude postupně uvedena pro nejpoužívanější platformy. Okamžitě je k dispozici pro zákazníky využívající operační systém Android, pro zařízení s iOS bude dostupná v lednu 2015 (uživatelé se musí zatím spokojit se starší verzí 1.5)

[appbox googleplay cz.mbank]

[appbox appstore id468058234]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře