Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy J1 o sobě dává vědět. Do nejnižší třídy přinese 64bitové...

Samsung Galaxy J1 o sobě dává vědět. Do nejnižší třídy přinese 64bitové čtyřjádro

Samsung představil jednoduchý smartphone Galaxy J1, který nabízí základní výbavu obohacenou o některé softwarové vychytávky z dražších modelů. Novinka bude dostupná pro každého, k dispozici by měla být za nízkou cenu.

Galaxy J1 se stane jedním z nejlevnějších smartphonů v portfoliu společnosti Samsung. O zobrazování se u tohoto modelu stará 4,3palcový displej s WVGA rozlišením 800 × 480 pixelů, pod nímž najdete tři obvyklá tlačítka. Výpočetní výkon zajistí 64bitový čtyřjádrový Marvell PXA1908 o taktu 1,2 GHz. Operační paměť má 1 GB, interní paměť však pouze 4 GB. Telefon naštěstí podporuje paměťové karty.

Hlavní fotoaparát je pětimegapixelový a doplňuje ho blesk, čelní kamerka pro selfie má rozlišení dva megapixely. Zadní kryt levného Samsungu je uživatelsky přístupný a ukrývá baterii s kapacitou 1 850 mAh. Systémově je integrován Android 4.4.4 KitKat včetně grafické nadstavby TouchWiz. Ta by měla nabídnout i některé pokročilé funkce, jako např. režim vysoké úspory energie Ultra Power Saving Mode.

Samsung Galaxy J1 bude dostupný v několika variantách, s LTE a podporou jedné nebo dvou SIM. K představení smartphonu by mohlo dojít už brzy. Zatím však nevíme, jestli se bude prodávat i v České republice a na Slovensku.

2206036_samsung 2206037_samsung

Zdroj: SamMobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře