Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung E1200 zastavil kulku a zachránil život policistovi z Filipín

Samsung E1200 zastavil kulku a zachránil život policistovi z Filipín

Mobilní telefon v náprsní kapse zachránil život policistovi z filipínského města Cebu. Zastavil totiž kulku, kterou po něm vystřelil drogový dealer, napsal server digitaltrends.com.

K incidentu, který měl nakonec přeci jen šťastný konec, došlo během zátahu na distributory drog. Gangsteři po policistovi Demaru Muañovi vypálili spršku střel. Několik z nich zasáhlo oblast levé ruky a podpaždí, ta nejpřesněji vystřelená kulka mířila do oblasti srdce.

Naštěstí byl strážce zákona vybaven telefonem, který měl v náprsní kapse polokošile. Samsung E1200 s kovovými prvky projektil zastavil a ačkoli se sám odporoučel do křemíkového nebe, svému majiteli zachránil život. Ten tak utrpěl jen šok a poranění, ze kterých se však rychle a plně zotaví.

Nejde přitom zdaleka o první případ, ve kterém si mobilní telefon zahrál na hrdinu. Zhruba před rokem zachránila Lumia 520 život jednomu brazilskému policistovi, na něhož stříleli lupiči v domě jeho rodičů. O případu jsme vás informovali zde.

2

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře