Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung CRG9 je nadupaný širokoúhlý monitor s 5K rozlišením

Samsung CRG9 je nadupaný širokoúhlý monitor s 5K rozlišením

Společnost Samsung představila v Las Vegas několik nových monitorů. Mezi nimi nechybí ani špičkový herní model s označením CRG9, který do českých obchodů zavítá během dubna. Doporučená cena novinky je stanovena na 38 990 Kč s DPH.

CRG9 je celosvětově první ultraširokoúhlý herní monitor s vysokým rozlišením s poměrem stran 32:9. Nabízí displej o úhlopříčce 49 palců s obnovovacím kmitočtem 120 Hz a dobou odezvy 4 ms. Je vybaven také technologií AMD Radeon FreeSync 2, která omezuje zasekávání a trhání obrazu a snižuje latenci na minimum.

Monitor nabízí jemné rozlišení 5 120 × 1 440 pixelů a podporuje HDR10 s maximálním jasem 1 000 nitů. Kromě toho využívá také revoluční technologii Quantum dot k dosažení široké škály věrně reprodukovaných barev a má obrazovku s poloměrem zakřivení 1 800 mm.

Samsung CRG9 potěší také maximální flexibilitou při multitaskingu, které napomáhá funkce PBP (obraz vedle obrazu) umožňující zobrazit obraz ze dvou zdrojů současně. Monitor nabízí jeden port HDMI, dva porty Display Port, USB 3.0 a možnost připojení sluchátek. Výrobce použil při návrhu CRG9 také menší stojan, aby monitor bylo možné pohodlně a s větší flexibilitou umístit do každého herního koutku.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře