Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung chce letos prodat 200 milionů smartphonů

Samsung chce letos prodat 200 milionů smartphonů

Jihokorejský elektrotechnický obr Samsung Electronics prodal v prvním čtvrtletí 93,5 milionu mobilních telefonů a po dlouhých čtrnácti letech sesadil z trůnu Nokii. 44,5 milionu zařízení tvořily smartphony. Podnik oznámil rekordní provozní zisk 5,85 bilionu wonů a očekává, že jeho růst bude dále pokračovat.

Podle generálního ředitele mobilní divize asijského výrobce, JK Shina, by Samsung mohl letos prodat více než 200 milionů smartphonů.

Splnit ambiciózní plán by mu mělo pomoci uvedení nové vlajkové lodi Galaxy S III, kterou představil minulý týden v Londýně. O zařízení jsme vás informovali ve zprávě zde.

Smarthone Galaxy S III je osazen velkým 4,8palcovým displejem vyráběným technologií Super Amoled s rozlišením 1280 × 720 pixelů a výkonným čtyřjádrovým SoC řešením Exynos.

V České republice bude dostupný od 4. června. V předobjednávkách se cena tohoto modelu pohybuje na hranici 15 000 korun včetně DPH za verzi s 16 GB uživatelské paměti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře