Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung chce definitivně skoncovat s Notem 7. Zakáže mu dobíjení

Samsung chce definitivně skoncovat s Notem 7. Zakáže mu dobíjení

Vadné kusy modelu Note 7, které si jejich vlastníci ani přes výzvu Samsungu nenechali vyměnit, čeká další aktualizace systému. Nový firmware zcela zamezí dobíjení. To by mělo zabránit případným dalším náhodným explozím. Update má dorazit ještě koncem tohoto měsíce.

Samsung se v říjnu rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií. Firma začala stahovat smartphony z trhu začátkem září, přičemž zákazníkům nabídla finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi, jejíž baterie měly být bezpečné.

Zprávy o vznícení už opravených přístrojů ale výrobce přiměly k úplnému ukončení výroby a stažení problémového modelu z pultů obchodů. Jenže ne všichni majitelé phabletu Samsung vyslyšeli. Firma proto vydala několik aktualizací, jež omezovaly maximální úroveň dobití akumulátoru, a v některých regionech dokonce ve spolupráci s operátory mobilům zamezila přístup do mobilních sítí.

Posledních zpráv je mezi lidmi stále asi 75 tisíc kusů problémového telefonu. Po poslední aktualizaci se z nich už definitivně stane (bez)cenné těžítko.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře