Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung čelí dalšímu obvinění z podvodu v benchmarku, tentokrát s Galaxy Note...

Samsung čelí dalšímu obvinění z podvodu v benchmarku, tentokrát s Galaxy Note 3

Poslední zprávy usvědčují Samsung z dalšího podvodu na spotřebitelích. Redaktorům serveru Ars Technica se totiž podařilo zjistit, že korejský výrobce uměle zvedá takt procesoru Galaxy Note 3 nad běžnou frekvenci v případě, že dojde ke spuštění některého z populárních benchmarků.

Opakuje se tedy situace ze srpna, kdy bylo odhaleno, že hardware ve smartphonu Galaxy S4 se chová jinak v běžných aplikacích a jinak ve známých syntetických testech, kde mu je dovoleno využívat vyšší frekvence.

Do speciálního režimu, který znevýhodňuje konkurenci, se přepíná také hardware použitý v tabletomobilu Galaxy Note 3.

Aby respektovaný server Ars Technica své obvinění, jímž rozčeřil bahnité vody internetu, podložil, rozhodli se jeho redaktoři provést několik testů, které simulovaly různá nastavení.

Redaktorům se po chvíli dokonce podařilo profil „BenchmarkBooster“ deaktivovat. Výsledkem bylo, že skóre Galaxy Note 3 odpovídalo zhruba výsledku, který dosáhl telefon LG G2, v němž je použita stejná čipová sada Qualcomm Snapdragon 800.

Syntetické programy měřící výkon mobilních zařízení se v posledních letech staly velmi populární a počty stažení tohoto software jdou do statisíců.

Pokud na výsledky syntetických testů spotřebitelé, kteří podlehli bohužel masáži výrobců, že je nutné neustále zvyšovat výkon, místo toho aby se vedla smysluplná diskuze o optimalizaci softwaru, i nadále uslyší, budeme se s podobnými praktikami setkávat asi čím dál častěji.

51Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře