Sobota, 29 června, 2024
DomůRecenzeAngry Birds Star Wars II – Dejte se na Vepřovou stranu!

Angry Birds Star Wars II – Dejte se na Vepřovou stranu!

Přestože bychom mohli Rovio obvinit z mlácení prázdných datadisků, je nutné uznat, že dokáží být pořád inovativní. Nové Naštvaně Ptačí Star Wars II přináší nejen novou grafiku, ale i nové postavy a hlavně, přináší celou Vepřovou stranu. Ano, přísně vzato by se to mělo jmenovat spíš „Angry Birds & Pigs Star Wars II“.

Kampaň za prasata je oddělená, ucelená a docela vychytaná – máte tam jiné postavy a jiné vlastnosti. Tak například je tu Darth Maul, který má schopnost dvojseku lightsabrem, což mu dává větší šanci proniknout překážkami. Hrabě Dooku umí výhodit lightsabre, který proletí většinou překážek a pak se mu vrátí zpět. Některé postavy se chovají podobně jako v klasických Star Wars, například Battle Droid vypálí sekvenci tří ran z blasteru, jiné se chovají maličko jinak – Jango Fett umí odpálit raketu, přičemž zároveň změní směr letu, takže vhodným časováním lze zasáhnout dva cíle najednou. Je tu i Prasečí Imperátor, který umí likvidovat cíle i překážky bleskem.

Vylepšení zažila i Ptačí strana, u které se objevují nové postavy, jako je Yoda. Ten se po aktivaci roztočí, odráží se od předmětů a zasahuje přitom všechno možné. Asi nejkomplikovanější postavou je Jar Jar Binks, který se se umí jazykem (?) přilepit k překážce, zhoupne a nebo otočí se kolem ní a pak se umí zase na pokyn uvolnit. Používání téhle postavy opravdu není jednoduché, protože ho nejprve musíte odpálit správným směrem a silou, ve vhodném okamžiku ho musíte přichytit k určitému bodu a v dalším vhodném okamžiku se musíte pustit.

Zvlášť odhad chvíle, kdy máte překážku pustit, je vážně docela komplikovaný, protože pokaždé letí trochu jinak a jinou rychlostí. Docela dobře se ale dá použít k vytržení nějakého menšího objektu a nebo k tomu, aby se protočil kolem překážky a trefil cíl zezadu.

Picture 4630

Levely představují poměrně bohatou směsku už dříve vyzkoušených mechanismů – najdeme tu kosmické levely s planetami, které mají gravitaci, „věci, které foukají“, „věci, které létají“, nově též kosmické rakety, jejichž výfukové plyny vás odstrkují stranou. Pak tu máme magnety, které přitahují kovové prvky a celý bonusový svět je tvořený vodou. V ní jsou „věci naopak“, „padáte nahoru“, dřevo plave, kov a beton padá a podobně. Jenom v případě, že prolétáte vzduchovou bublinou, začne gravitace fungovat klasicky, což střelbu ptákem či prasetem činí opravdu docela náročnou. Pták vám chvíli stoupá, chvíli padá, je to zkrátka legrace.

Po zakoupení hry dostanete dvě kampaně, Naboo Invasion a Escape to Tatooine, přičemž každá z nich má jak Ptačí, tak i Vepřovou stranu. Každá má 20 levelů, celkem tedy 80. Navíc je tu bonusový svět pod vodou, jehož levely můžete hrát pouze v případě, že si odemknete příslušné postavy. Tenhle svět obsahuje 18 levelů za Ptačí stranu a 14 levelů za Vepřovou stranu, což dává dohromady více než 100 levelů. To vám vystačí na několik dní. I když možná budete mít pocit, že máte „jen“ dva kampaňové světy, rozhodně to není malá porce hraní.

Nový kus ze série Angry Birds je nepochybně technicky perfektně zvládnutý, některé levely jsou docela těžké a vůbec je to skvělá hra za předpokladu, že jste nehráli všechny díly série. Pokud jste je hráli, určitě vám dojde, že je to takové přešlapování na místě. Svým způsobem je to smutné: Naprosto skvělé Bad Piggies jsou mnohem méně populární než Angry Birds a vývojáři nepochybně zvažují, jak hru vylepšit, ale tak, aby zůstala pro běžné publikum stále snadno zvladatelná. Výsledkem je, abych tak po haškovsku řekl, „mírný pokrok v mezích zákona“. Nejvýznamnější změna je tu právě ve dvou „cestách“ a „odemykatelných postavách“, ale je vidět, že by rádi vylepšili trochu i monetizaci hry.

Žádnou větší revoluci nový díl nepřináší, je to jenom stará dobrá klasika s trochou vylepšení tam a nebo tady. I obtížnost je zhruba na té samé úrovni, jaká byla u předchozích Angry Birds Star Wars. Zkrátka je to solidní kus pro oddechové hraní, ale jinak nic víc.

Picture 4712

Hodnocení: 8/10

Verdikt:

Výborně udělané, mírně inovativní, leč trochu stagnující.

Co se mi líbilo:

  • Vepřová strana a Vepřoví hrdinové!
  • Nové postavy s novými schopnostmi
  • Bitvy s bossy na konci kapitol

Co se mi nelíbilo:

  • Buď jak buď, je to takové… vyčichlé
  • Jsou v tom reklamy (?)

[appbox appstore id645859810]

[appbox googleplay com.rovio.angrybirdsstarwarsii.ads]

[appbox googleplay com.rovio.angrybirdsstarwarsii.premium]

[appbox windowsphone 5026b325-f461-4a4a-9ff9-4a5de698d58a]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/15dsa6as5s/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře