Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySafety Guard: Osobní strážce pro vás a vaše blízké

Safety Guard: Osobní strážce pro vás a vaše blízké

Pocit bezpečí a vědomí, že jste udělali vše pro to, aby v bezpečí byli i lidé, kteří jsou vám nejbližší; to je základní myšlenka, se kterou společnost Safety Guard (Pomoc v Nebezpečí) uvádí na český trh stejnojmennou osobní monitorovací aplikaci. Ta dohlíží, zda vše probíhá tak, jak má, bez nepříjemných překvapení: že jsou děti v pořádku při cestě ze školy či do kroužku, že večerní běžecký trénink nebyl narušen zraněním nebo že schůzka s novým neznámým potenciálním obchodním partnerem proběhla tak, jak měla.

Každý rodič učí dítě, že před tím, než vstoupí do vozovky, je potřeba se pořádně rozhlédnout na obě strany, zda nejede auto. Jedná se o jednoduchou a efektivní metodu, jak předejít nehodě. Pravidlo „rozhlédnutí se“ však není možné aplikovat na všechny události každodenního života. Aktivní prevence je však stěžejním prvkem Safety Guard.

Základem efektivního využití aplikace je její aktivace pokaždé před tím, než se pustíme do aktivity, která může i zcela nepředpokládaně vyeskalovat do situace, kterou budeme považovat za krajně nekonformní a bude možné, že budeme potřebovat „osobního strážce“, který zajistí přivolání adekvátní pomoci. Je-li aplikace aktivována a dojde-li k situaci, kterou uživatel vyhodnotí tak, že potřebuje pomoc, stačí, pokud začne třepat telefonem, nebo dvakrát poklepe na displej.

8 9  3

4 5 6

Aplikace v takovém případě okamžitě pořídí krátký zvukový a obrazový záznam, který včetně údaje o aktuální poloze odešle kontaktním osobám a také operátorům Monitorovacího centra Safety Guard, kteří situaci vyhodnotí a učiní vše proto, aby se problém co nejrychleji vyřešil. Podle nastavení aplikace a podle toho, jaké údaje operátoři získají, se pokusí spojit s osobou, která nouzový signál vyslala, případně na místo vyšlou polici, lékařskou nebo jinou pomoc. I když osoba v nouzi nebude moci z jakéhokoli důvodu mluvit a schopna popsat svou situaci do telefonu, bude zajištěno, že se jí dostane adekvátní pomoci.

Safety Guard umožňuje i nastavení režimu „kolaps“, který počítá s tím, že člověk může být v situaci, kdy není schopen mobilem zatřást. Alarm se aktivuje automaticky po předem nastavené době nečinnosti telefonu (přístroj se nepohybuje).

Aplikaci Safety Guard si můžete zdarma stáhnout do mobilních telefonů s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone. Po aktivaci je prvních 30 dní užívání aplikace zdarma, poté je automaticky aktivován (zvolený) cenový balíček.

Uživatel má možnost ve zkušební 30 denní lhůtě užívání aplikace kdykoli okamžitě bezplatně ukončit.

Kdo a kdy využije Safety Guard?

ženy (např. cestou domů z práce, z restaurace)
muži (na obchodní schůzce s neznámým partnerem)
senioři (při pokusu o přepadení, při zdravotních komplikacíche, kolapsu)
rodiče malých dětí (sledování cesty domů ze školy, z kroužku)
turisti (při pobytu v neznámém městě)
doručovatelé zásilek (doručení do nebezpečné oblasti s vysokou kriminalitou)
samostatní pracovníci v různých odvětvích, kteří pracují nebo mimo kancelář

[appbox googleplay com.mm.safetyguard]

[appbox appstore id931489554]

[appbox windowsphone 96d3524c-c3ca-4755-abcd-b22d74108afa]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nápad to nie je zlý, ale vzhľadom na realizáciu je úplne nevyužiteľný. Podľa popisu kto a kedy aplikáciu využije je problém nasledujúci: v akejkoľvek situácii, pri ktorej dochádza k páchaniu trestného činu na používateľovi je trasenie a klepanie s telefónom krajne nebezpečné. Je totiž nebezpečné samotné vytiahnutie telefónu. Už vidím, ako pri prepadnutí, pokuse o únos, znásilnenie a pod. bude páchateľ čakať a nečinne sa prizerať ako jeho obeť vyťahuje telefón a trasie s ním, prípadne klepe na displej. To rovno môže zavolať jedným ťuknutím na 112 alebo 158. Pri nehode alebo zdravotnom zlyhaní zase postihnutý, pokiaľ vie zatriasť, alebo ťukať, tak vlastne vie aj volať. A pokiaľ nemôže, lebo je v bezvedomí, zakliesnený a pod., tak nebude ani triasť a ťukať. Reálne využitie v 0 prípadoch 🙁

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře