Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyS Windows Phone 8.1 (Blue) smartphony nebudou potřebovat žádná fyzická tlačítka, vše...

S Windows Phone 8.1 (Blue) smartphony nebudou potřebovat žádná fyzická tlačítka, vše obstará systém sám

Microsoft novou verzi systému uzpůsobuje tak, aby byla ovladatelná zcela bez fyzických tlačítek, podobně jako konkurenční Android. Od verze 8.1 tak bude pouze na výrobci, zdali zůstane věrný hardwarovým tlačítkům, nebo se rozhodne pro virtuální ovládací prvky.

Podle serveru The Verge Microsoft usilovně hledá způsob, jak snížit náklady na výrobu zařízení s Windows Phone. A funkční klávesy, které budou součástí displeje, jsou jednou z cest, jak toho dosáhnout.

Podobu softwarových prvků ve složení Zpět, Start a Hledat již zveřejnil twitterový účet @evleaks. Podívat se na ně můžete na obrázku.

K distribuci systému Windows Phone 8.1 Blue by dle nepotvrzených zpráv mělo dojít ještě v první polovině příštího roku. Nová generace softwaru má přinést lepší multitasking, centrum notifikací nebo hlasového asistenta pojmenovaného jako Cortana.

twitter

Windows-Phone-Blue-on-screen-buttons

Zdroj: TheVerge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Uvítal bych více možností, pořád jeto sýstém moc schovaný co nedovolí skoro nic, kdyby měl alespoň volbu jesi obyčejny uživatel nebo „technik“ taková konzole by byla zajmavá na WP 😀

  2. U me vyhrava WP. Pouzivam i android i WP8. WPecka jsou rychlejsi a stabilnejsi, nelahguji, nesekaji se. Grafika aplikaci s vyuzotim metro je bomba. Aplikace MS jsou stabilnejsi a aplikace od Nokia bomba. Sice mely WPecka pomaly rozjezd na rozebranem trhu, ale ted jedou. A zneuzovani dat Googlem me fakt namichlo. Google se chova nechutne jako Microsoft pred lety a Gates s Microsoftem zacina byt inovator jako kdysi Jobs. Zajimave, jak se role vymenuji.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře